20-oji Lietuvos mėgėjų teatrų šventė
ATSPINDŽIAI-2010
Joniškio kultūros centre
2010 gruodžio 4-5 d.
Radviliškio kultūros centro teatro studijos ,,+, -“ spektaklis
MEDĖJA arba SUSITIKIMAS TEISMO SALĖJE (pagal Žaną Anujį)
Režisierė Rasa Atkočiūnienė

TEATRO studija " + , - "
Dažnai pliusas reiškia teigiamus dalykus, minusas, kaip įprasta, -neigiamus. Tačiau be pliuso neegzistuoja minusas, o be minuso-pliusas. Priešybių trauka, papildymas vienas kito. Dviejų spalvų dermė, besijuokiančios ir verkiančios kaukės darna, gyvenimo pilnatvė, atsiverianti per įvairiaspalvį teatro pasaulį, gimstantį čia ir dabar-scenoje.
Nors Radviliškio miesto kultūros centro Teatro studija „+,-„ gyvuoja nepilnus metus. Bet jau jie gali didžiuotis savo dvejomis premjeromis tai V.V Landsbergio „Obuolių pasakos“ ir Ž. Anujio "MEDĖJA" arba "Susitikimas teismo salėje". Teatro studijai vadovauja režisierė Rasa Atkočiūnienė. Teatro studija, kaip gyvas augantis organizmas, ją vis papildo naujų aktyvių žmonių kurie nori išbandyti savo jėgas scenoje. Spektakliai skirti ne vien jaunimui čia ir augęs žiūrovas atras „tarp eilučių“ paslėptų užuominų apie tikrąjį gyvenimą kuris vyksta čia ir dabar. Režisierė neapsiriboja vien komedijomis ar tragedijomis, spektakliuose yra viso: tiek juoko, tiek ir ašarų. Neveltui Teatro studija vadinasi „ + , - „ .
Telšių Žemaitės dramos teatro spektaklis
poetinė drama PENELOPĖ
Scenarijaus autorė ir režisierė Laimutė Pocevičienė
Telšių Žemaitės dramos teatras – vienas seniausių Lietuvoje, žinomas, kaip daugiausiai nominacijų pelnęs mėgėjų teatras, garsus už Lietuvos ribų, su pasisekimu gastroliavęs JAV, Kanadoje, Belgijoje, Vokietijoje, Vengrijoje, Monake, Maroke, Danijoje, Norvegijoje, Estijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Rusijoje. Jis tarptautinės teatrų organizacijos AITA-IATA narys, turintis garbingą daugiau negu 100 metų istoriją.
Teatro pradžia galima laikyti 1907- ųjų rugpjūtį, kai Masčio ežero pakrantėje buvo suvaidintas pirmasis spektaklis. Nors žinoma, tikrosios teatro ištakos siekia gerokai ankstesnius metus. Karo metais Telšiuose veikė profesionalus Žemaičių dramos teatras, vadovaujamas garsaus rež. R. Juknevičiaus, čia dirbo ir įžymus dailininkas Telesforas Valius. Žemaitės vardas teatrui suteiktas 1964 m režisieriui E. Radžiui pastačius Žemaitės “Petrą Kurmelį”. Šiuo metu Teatre kuriami spektakliai: nacionalinės-realistinės, komedijinės, moderniojo šokio, poezijos teatro, dramaturgijos kryptimis, kasmet organizuojami festivaliai, rengiami nominacijų vakarai rėmėjams, teatralizuojamos įvairios šventės, renginiai, dalyvaujama kūrybiniuose projektuose, tarptautiniuose ir respublikiniuose teatrų festivaliuose. Teatre vaidina suaugusių aktorių trupė ( rež. K. Brazauskas) bei vaikų ir jaunimo aktorių trupė „Savi“ (rež. L.Pocevičienė).
Šių metų sezoną teatras pasitiko keturiomis premjeromis. Dvi iš jų atrinktos į respublikinę20-ją Atspindžių šventę. Tai Psichologinė drama P.Swet“ Interviu“ ,režisuota jaunos režisierės Agnės Banytės apie žydų genocidą karo metu bei žmogaus vienišumą ir nesaugumą.
„Penelopės“ spektaklyje aktorių pagrindą sudaro jaunimo studija“ Savi“ . Studija SAVI, vadovaujama režisierės L. Pocevičienės,-„Atspindžių ir Šimtakojo diplomantai, šalies meninio skaitymo laureatai , jie vykdo projektus, organizuoja festivalius, vasaros stovyklas- kūrybines laboratorijas: 2007m.- festivalis „Iš šimtmečio sėklų „ , skirtas pirmam žemaitiškam spektakliui Telšiuose paminėti, 2009m. studija sukvietė Pabaltijo jaunimo teatrus į tarptautinį projektą „Teatras- tautos sparnai“, kuriame dalyviai iš Rygos, Niukastlio, Lietuvos turėjo galimybę aptarti savo kūrybinius darbus ir tobulėti, padedant režisieriui J. Vaitkui, R.Abukevičiui, P.Bredley, Karinai Sislo. Projekto dalyviai susipažino su Telšių miestu, tradicijomis, kultūros ženklais. Festivalyje svečiavosi pasaulinės teatro organizacijos AITA-IATA angliškai kalbančių šalių sekretorė Anne Gilmour, kuri išsakė savo įspūdžius: “Dėkoju už tai, kad pakvietėte į nuostabų festivalį, buvau sužavėta jūsų neįtikėtinu svetingumu, šiluma ir kūrybiškumu. Ačiū už pažintį su nuostabiais studijos SAVI aktoriais ir puikiais spektakliais“.
Penelopės ir Odisėjo istorija- sena kaip pasaulis, tačiau ir šiandien aktuali. Jų gyvenimas perkeltas į šį laikmetį ir pakylėtas į poetinę erdvę.“ Penelopė“, kurio scenarijaus autorė ir režisierė Laimutė Pocevičienė ,scenografė Giedrė Slavinskienė, choreografas Mindaugas Banys, kostiumų autorė Ingrida Bušeckienė, pastatymo dalies vedėjas Alvingas Teniukas, filmuota medžiaga papildęs Marijonas Breitmozeris, garso operatorius Butkus ir apšvietėjas Sergej Simonenko sukūrė puikų reginį ne tik akims, ausims , bet ir sielai. Atskleidžiamas skirtingas vyro ir moters požiūris į meilę, ištikimybę, atsakomybę, šeimą, skyrybas . Vyras- keliautojas, karys, ragautojas, atradėjas .. O moteris – namų židinio saugotoja.
Telšių Žemaitės dramos teatro spektaklis
INTERVIU (Peter Swet)
Režisierė Agnė Banytė

Birštono kultūros centro teatro spektaklis
REIKIA MELAGIO (D. Psafo)
Režisierius Rimantas Jacunskas
Teatras Birštone įsikūrė1971 metais. Teatro veiklai vadovavo keletas režisierių: Povilas Kulvinskas, Romualdas Kučiauskas.
Dabartinė teatro trupė susibūrė 2000
metų sausio mėnesį, kai teatro veiklai vadovauti ėmė režisierius Rimantas
Jacunskas. Teatras savo kūrybinį kelią pradėjo į kolektyvą susibūrus keturiems
aktoriams: Rasai Jaruševičienei, Laimutei Bagdonaitei, Vytautui Ragauskui ir
Vytui Burbai. Šiuo metu teatro kolektyve yra šie aktoriai: Rasa Jaruševičienė, Vytas Burba, Milda
Dabašinskienė, Palmira Laurenavičienė, Onutė Kastantinavičienė ir Irena Ūzienė, Bernardas Radvilavičius, Kristina
Justinavičienė. Šiais mtais teatro kolektyvas pasipildė dar trim aktoriais, į
teatrą atejo Gintaras Babravičius, Kristina Revuckaitė, Raimondas
Petkevičius.
Per dešims savo gyvavimo metų teatro kolektyvas yra pastatęs 7- is komedijos žanro spektaklius ir vieną draminio žanro spektaklį. penki iš jų: Činarovo BRANGUSAI PABUČIAVIMAS, pagal Fredro pjesę (ŽVAKUTĖ UŽGESO)
PER KANČIAS
Į …, A. P.
Čechovo PIRŠLYBOS ir A.
P. Čechovo KURPIUS IR NELABASIS, D.
Psafo REIKIA MELAGIO buvo įvertinti
diplomais respublikinėse mėgėjų teatrų
šventėse apžiūrose ATSPINDŽIAI - 2002,
2004, 2006, 2007,2010 metais ir pateko į
geriausių (tų metų respublikos mėgėjų teatrų) spektaklių dešimtukus
. Teatras yra laimėjęs nominaciją už vyriško vaidmens sukūrimą “Ryškiausias
sezono aktorius “. Teatro kolektyvas yra
surengęs devynis respublikinius suaugusiųjų mėgėjų teatrų festivalius “ Rojaus
obuoliukai”. Juose dalyvavo nemažai mėgėjų teatrų kolektyvų iš Dzūkijos,
Aukštaitijos ir Žemaitijos regionų.
Teatro iniciatyva, Birštone vyko trys respublikinės vaikų, jaunimo ir
suaugusiųjų mėgėjų teatrų apžiūros šventės: MOLINUKO TEATRAS, ŠIMTAKOJIS,
ATSPINDŽIAI. Taip pat, teatro kolektyvas visus tuos metus aktyviai
dalyvavo respublikos mėgėjų teatrų rengiamose šventėse, festivaliuose ir
apžiūrose: Šakiuose, Utenoje, Ukmergėje,
Raseiniuose, Kaune, Kupiškyje, Klaipėdoje, Kretingoje,
Nidoje, Jonavoje, Juodkrantėje, Jurbarke, Švenčionėliuose, ir kituose respublikos miestuose. Teatro
kolektyvas artimai bendrauja su Šakių Zanavykų teatro, Jonavos savivaldybės
teatro kolektyvais. Teatro kolektyvas aktyviai ieško draugų ir bendraminčių,
kuria planus ateičiai.
Apie spektaklį :
Pagal D. Psafo
pjesę REIKIA MELAGIO
Pasvalio kultūros centro šokio teatro TANGO AND spektaklis
EL TANGO (de Maria)
Choreografas Sigitas Repšys


www.teatras.org
Šokio teatrą Pasvalio kultūros centre 2002 metais įkūrė ir jam vadovauja choreografas Sigitas Repšys. Jam talkina režisierė Asta Liukpetrienė. Teatre dvi grupės: jaunimo ir suaugusiųjų. Tai labai jaunas, bet brandus, visoje Lietuvoje gerai žinomas teatras. Šokio spektaklyje šokis yra pagrindinė ir labai emocionali išraiškos priemonė, padedanti atskleisti spektaklio temą ir idėją. TANGO & spektakliai žavi muzikalumu ir vizualumu, scenine kultūra, aktorių vaidybos paveikumu. Visi teatre gimę spektakliai tapo ATSPINDŽIŲ šventės diplomantais: 2002 m.- „Stotis“, 2004 m. - „Trupė“, 2006 m. – „Būnantys“, 2007 m. –„Prologas“, 2008 m. – „Arba Aš“. Teatras LLKC įsteigto garbingo apdovanojimo Aukso Paukštė laureatas.
Įdomu tai, kad teatro vadovai ne tik patys kuria spektaklių scenarijus, scenografiją, choreografiją, parenka muziką, bet dažnai juos matome ir scenoje artistų vaidmenyje. Sigitas Repšys – virtuoziškas argentiniečių tango šokėjas ir žinovas, mokėsi šio šokio subtilybių įvairiuose kursuose užsienyje ir net pačioje Argentinoje. Meile šiam šokiui jis užkrėtė ir savo auklėtinius. Jo iniciatyva Pasvalyje organizuojamas tarptautinis festivalis „101 pas“. Teatras ne kartą nominuotas Lietuvos mėgėjų teatro šventėje TEGYVUOJA TEATRAS, o 2007 m. už ryškiausią choreografiją pelnė statulėlę. 2008 m. dalyvavo bendrame lietuvių-olandų projekte Amsterdame, tarptautiniame festivalyje „Interrampa“ Rokiškyje, vaidino Latvijoje, Danijoje. Atstovavo ne tik Lietuvai, bet ir Šiaurės Europos šalių mėgėjų teatro aljansui Centrinės Europos šalių mėgėjų teatrų festivalyje Vengrijoje, 2010 m. atstovavo Lietuvą Baltijos šalių teatrų festivalyje „Baltiramp“ Estijoje.
Vilniaus V. Kačialovo gimnazijos teatro studijos ARLEKINAS spektaklis
KAS TOJI MEILĖ?
Režisierė Tatjana Timko

Teatras „Arlekinas“ įkurtas 2009 m. Vilniaus V. Kačialovo gimnazijos teatrinės studijos bazėje. Jam vadovauja Tatjana Timko. Teatro aktoriai – buvusieji gimnazijos mokiniai, dabar jie studijuoja bei dirba.
Teatras daug gastroliuoja. 2009 metais „Arlekinas“ dalyvavo tarptautiniuose teatro festivaliuose Austrijoje (Venoje) ir Belgijoje (Marche-en-Famenne), 2010 metais – teatro festivaliuose Slovėnijoje (Liublianoje) ir Rusijoje (Gatčina mieste). Pagrindinis teatro stilius, jo išskirtinis bruožas yra klounados bei pantomimos žanras - tai yra savotiška gestų bei mimikos kalba, kuri suprantama žiūrovams įvairiose pasaulio kampeliuose. Be to šis žanras leidžia teatrui „Arlekinas“ vaidinti ne tik teatro scenoje, bert ir už jos ribų. Pavyzdžiui, 2010 metais teatras buvo pakviestas į Londoną dalyvauti cirko festivalyje. Cirko arenoje aktoriai sėkmingai suvaidino savo spektaklį „Dryžuotas-taškas-net“, už kurį 2007 metais Lietuvoje kolektyvas pelnė "Aukso Paukštės" apdovanojimą, kuriu labai didžiuojasi.
Spektaklis «Kas toji meilė?» sukurtas pagal V.Šekspyro pjesę „Romeo ir Džiuljeta“. Pagrindiniai spektaklio personažai nemiršta „iš tikrųjų“, kaip tai parašyta žymaus dramaturgo pjesėje. Vis dėl to, dviejų šeimų nesantaikos problema, nuo kurios kenčia jų vaikai, nenustoja būti aktuali. «Kas toji meilė?» - klausia savęs Romeo. «Kas toji meilė?» - užduoda klausimą „Arlekino“ aktoriai ir bando į jį atsakyti.
Pagrindinis režisierės sumanymas: juoko ir linksmo žanro dėka priversti žiūrovą susimąstyti apie neapykantos, priešiškumo ir viską nugalinčios meilės amžiną klausimą.
Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centro liaudies teatro MIMIKA spektaklis
APIE TAI
Režisierė Janina Mažeikienė, choreografas Mantas Svirskys

Liaudies teatro specifika sudėtinga, tuo labiau kurčiųjų kolektyvo. "Mimika" tai ne žodžio, o judesio, gesto, abstrakcijos -
simbolio teatras. Gestų kalba ne tokia "greita" kaip sakytinė. Rankos nesugeba siųsti signalų taip greitai kaip burna, o akys fiksuoja ir suvokia ne taip greitai kaip ausys. Judesių kalba gali būti taip pat išraiškinga, kaip ir tekstas. Kurčiam aktoriui kūnas yra lyg instrumentas. Daugeliui kūrinių scenarijus režisierius, pasitelkęs vaizduotę, sukuria, pritaiko mūsų teatrui pats. Abiejų ilgamečių režisierių J.Vaitiekaičio ir J.Mažeikienės kūrybinis darbas pasižymėjo giliomis įžvalgomis ir vizualumu. Jie pastatė daugybę įvairaus žanro spektaklių.
Svarbiausia teatro veiklos kryptis - padėti neįgaliems žmonėms, padaryti jų gyvenimą turiningesnį, įdomesnį. Kiekvienam renginiui trupės artistai kruopščiai ruošiasi, todėl pelno žiūrovų dėmesį. Pastatyta daug puikių spektaklių: K.Sajos "Baltaragio malūnas", Moljero "Skapeno klastos", "Žmonės kaip paukščiai", "Lietuviai prie Laptevų jūros", "Susitikimai", "Išvarymas iš rojaus" , "Nerimas", "Nykštukų sapnas" , "Baltoji stirna" ir daugybė kitų. Artistai mielai vaidina kituose bendruomenės šventiniuose renginiuose, "žaidžia" humoro - satyros vakaronėse, dalyvauja "mūšiuose" tarp pavasario ir žiemos, "pasislepia" po išradingomis Užgavėnių kaukėmis. Teatras draugijos veiklą pristatė Sankt Peterburgo, Maskvos, Jerevano, Rygos, Minsko, Baku, Tbilisio , Milano, Kijevo, ir kt. miestų žiūrovams. Vaidino ir ne vieną apdovanojimą pelnė Olandijos, Čekijos, Italijos, Lenkijos, Ispanijos, Danijos tarptautiniuose festivaliuose - konkursuos.
Šiais metais režisierė Janina Mažeikienė minės profesinės veiklos 30-metį. Visą ketvirtį amžiaus menininkė atidavė Lietuvos kurčiųjų teatrui. Judesio teatro "Akimirka" vardas, o nuo 2004-ųjų ir liaudies teatro "Mimika" istorija neatsiejami nuo J. Mažeikienės pavardės. Jos kūrybinę ranką, nors ir trumpai, jautė Šiauliu KRC saviveiklininkai. Be jokio patoso moteris sako, kad tai - jos likimas. Per profesinės veiklos 30-metį režisierė Janina Mažeikienė pastatė per dvidešimt penkis spektaklius ir sukūrė begalę miniatiūrų bei etiudų. Vilniaus etapo vieni iš brandžiausių darbų - "Mimikos" spektaklis - "Nerimas", "Baltoji stirna", "Nykštukų sapnas", "Išvarymas iš rojaus", "Moterims nesumeluosi". Pats didžiausias pastatymas - , "Gyvasties prisilietimas". Scenarijaus autorė ir režisierė J.Mažeikienė, choreografas- Mantas Svirskys, scenografas - Nojus Petrauskas, kostiumų dailininkė - Virginija Matuzevičiūtė. Kuriant bendrą pastatymą drauge su choreografu Mantu Svirskiu Scenoje atsirado didesnės dinamikos ir šiuolaikiniu šokiu elementų.
2008 m. kolektyvas pelnė "Aukso paukštę" ir nominaciją, ir statulėlę "Ryškiausias sezono spektaklis" už pastatymą "Gyvasties prisilietimas" nominaciją ir statulėlę už ryškiausią sezono scenografiją (Nojus Petrauskas), nominaciją už kostiumus ( Virginija Matuzevičiūtė).
Šiais metais į regioninę “Atspindžių “ šventę pateikėme judesio miniatiūrą “Apie tai”. Šokio, judesio, dekoracijų ,muzikos improvizacjia, perteikianti Severiutės likimo peripetijas, remiantis S.Gedos balade ir Vytauto Kernagio muzika ir atlikimu .
Spektaklio režisieriai : Janina Mažeikienė ir Mantas Svirskys
Scenografas , kostiumu autorius: Nojus Petrauskas
Scenarijaus autoriai : Janina Mažeikienė ir Mantas Svirskys
Apšvietimo ir scenos dizainerė : Virginija Matuzevičiūtė
Atlikejai : Severiutė - Laura Valytė, Daiva Skavronskytė
Moterys: Nijolė Karmazienė, Genutė Vengalytė
Vyrai : Mantas Svirskys, Ramūnas Bukeika, Valdas Katutis
Trukmė - 20 min.
Premjera 2010 - 11- 26
LŽŪU studentų teatro JOVARAS spektaklis
BALTARAGIO MALŪNAS (K. Boruta)
Režisierė Remigija Sadzevičienė

K.Borutos "Baltaragio malūnas" tai sakmę primenantis kūrinys, kuriame susipina realistinis pasakojimas ir fantastika. Tai kūrinys apie liaudies dvasinį grožį ir išdidumą, parašytas pasinaudojant pasakų motyvais.
"LŽŪU studentų teatras "Jovaras", šiais metais švenčiantis kūrybinės veiklos 60 - etį, daugelio studentų gyvenime palieka neišdildomą pėdsaką ir yra ta VIENINTELE GĖLE, kurią taip mylėjo Mažasis Princas. Gal todėl ir diplomantai, savo gyvenimą susieję su teatru, į klausimą, ką labiausiai prisimins iš studijų laikų, nevienareikšmiškai atsako - "TEATRĄ". Įteiks diplomus ir nutruks dar viena styga nuo idėjų pasaulio... Reiks brautis pro sumaterialėjusią minią ir bandyti joje sėti naujos vilties grūdus."Sudyks nesudyks" - amžinas klausimas, kamuojantis kiekvieną sėjėją. O teatro gyvenime želmenys žaliuoja. Ir tai nuostabu!
Nuostabu, kad kasmet parodomi 2-3 premjeriniai spektakliai. Nuostabu, kad teatro repertuare didžioji dalis - lietuvių autorių
kūrinių, tai ir: B.Sruogos "Dobilėlis penkialapis", A.Griciaus "Palanga", J.Erlicko "Kolumbo gimtadienis", G.Patacko "Lampėdžių
karjero paslaptis", V.Juknelio "Ragai" ir t.t.
Nuostabu, kad studentai labai džiaugiasi, galėdami vaidinti ne tik savo bendruomenės žiūrovams, bet taip pat susitikti su respublikos miestų ir miestelių žmonėmis, kuriems taip svarbu gėris, grožis, meilė, kurie nori dar teatre ir ašarą nubraukti, ir nusikvatoti iš širdies...
Iki pasimatymo, Mielieji !
Teatro vadovė Remigija Sadzevičienė