kolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvai
Žemaičių g. 14,  LT- 84143 Joniškis,
Tel. (8 426) 53475, faks. (8 426) 53475,
El. paštas:  jkckultura@gmail.com
Direktorė: Gerda Norušaitienė
bendraamziai     ziburys

Pieštuko virtuozas sužavėjo ir darbais, ir savo kultūrinėmis iniciatyvomis


2017, gegužės 5
  
    Balandžio 28 d. vakarą Joniškio kultūros centre pristatyta kelmiškio dailininko Andriaus Seselsko grafikos darbų paroda „Talėja“. Itin estetiškai išeksponuotų paveikslų turiniai, derinti su šalia pateiktais iš Kelmės kilusios poetės Onos Jautakės eilėraščiais, traukte traukė žiūrovus. Parodą pristačiusi Kultūros centro direktorės pavaduotoja Ilona Osipova atkreipė dėmesį, kad pieštuko virtuozu tituluojamo dailininko A. Seselsko paroda stebina ne tik reta, didelio kruopštumo ir precizikos reikalaujančia technika, bet ir feministinio plano turiniu. Giliaminčiuose ir daugiaprasmiuose paveiksluose grafikas   atspindėjo iniciacinį, meninį mergaitės virsmo moterimi procesą. Kaip vėliau sakė ir pats autorius, parodos idėją įkvėpė jo šeimos moterys – žmona ir dukra, o paveikslų motyvus – gilinimasis į su moteriškumu siejamą mitologiją. Siurrealistiniai tik pieštuku kurti paveikslai įvaizdino daugiausia mergaitės, moters egzistencines būsenas – „Imperatorienė“, „Pandora“, „Dievo dovana“, „Išsilaisvinimas“, „Ilgesys“, „Sielos sodai“ ir kt. Paveikslų ciklo vizitinė kortelė, tarsi centrinė parodos idėja − paveikslas „Talėja“ (vienos iš antikos mūzų, komedijos ir linksmos poezijos deivės, simbolizuojančios nesibaigiančią moters jaunystę, interpretacija), o apibendrinimas − „Pienė“ – įvaizdinanti moters brandą, apmąstančią savo žydėjimo laikinumą. Parodoje eksponuoti ir keli istorinio pobūdžio paveikslai bei autoriaus dukros Urtės piešinys. Kalbėdama apie A. Seselsko parodą I. Osipova akcentavo, kad dailininkas yra ne tik įdomus kūrėjas, bet ir aktyvus visuomenininkas. Jis ne tik intensyviai kuria bei parodomis dalijasi savo kūryba, bet skatina jo keliu sekti ir kūrybišką jaunuomenę. Kartu su Kelmės kultūros centru dailininkas surengė Šiaulių apskrities švietimo įstaigų moksleivių piešinių konkursą „Pieštuko virtuozo beieškant“, įsteigė laimėtojams prizus bei surengė geriausių darbų parodą. A.Seselskas Kelmėje organizavo ir įvykdė ne vieną kūrybinį ar socialinį projektą. Dailininko su bendraminčiais sukurta Kelmės Kalėdų eglė buvo išrinkta kūrybiškiausia egle šalyje. Kelmės bibliotekai jis suorganizavo ir padovanojo edukacinį 3D žaidimą apie Kelmės istoriją, taip pat Kelmėje  įrengė vaikų žaidimų aikštelę.
   Pats autorius, atsivežęs ir parodos paveikslų motyvais sukurtų suvenyrų bei vilkintis paveikslo „Talėja“ vaizdu puoštais marškiniais, susirinkiusiems žiūrovams detaliai apibūdino kiekvieno kūrinio temą, siužetą, sukūrimo intencijas, pasakojo apie kūrybinius įkvėpimus, kūrybos virtuvę, ateities planus. Bendravimo ekspresija ir puikia komunikacija pasižymintis dailininkas diskutavo su parodos pristatymo dalyviais, kurie mielai dalijosi savo įžvalgomis ir įspūdžiais.
Parodos pristatymą muzika ir dainomis papuošė Jolita Gubevičiūtė ir Jonas Gricius. Onos Jautakės poeziją skaitė Joniškio kultūros centro mėgėjų teatro aktorė Vidutė Petraitienė.
   Paroda „Talėja“ Kultūros centre buvo eksponuojama mėnesį bei sulaukė nemažo joniškiečių bei miesto svečių su sidomėjimo. Gegužės 4 d. Mato Slančiausko progimnazijos penktokai bei jų auklėtojos aplankė parodą bei jos įkvėpti čia pat kūrė savo darbus, naudodamiesi tik paprastais pieštukais. Netradicinė pamoka baigta mini protmūšiu, kuris ir pralinksmino, ir patikrino vaikų pastabumą.

Nuotraukos       
       
ARCHYVAS
NUORODOS