kolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvai
Žemaičių g. 14,  LT- 84143 Joniškis,
Tel. (8 426) 53475, faks. (8 426) 53475,
El. paštas:  jkckultura@gmail.com
Direktorė: Gerda Norušaitienė
bendraamziai     ziburys

Teatro dienai – ypatinga spektaklio premjera


2017, kovo 30
  
   Kovo 29 d. Joniškio kultūros centre joniškiečiams parodyta neeilinė teatro „Žiburys“ spektaklio „Burkuojantys balandėliai“ premjera, skirta tarptautinei teatro dienai. Neeilinė ji tuo, kad šis spektaklis pastatytas vykdant Baltijos šalių mėgėjų teatrų asociacijų bendrą projektą (vadovė Liepojos mėgėjų teatro režisierė Daina Kandevica), kurio esmė  - Estijos, Latvijos ir Lietuvos mėgėjų teatrų kultūriniai mainai keičiantis režisieriais bei suvaidinant kitos šalies nacionalinės dramaturgijos pjesę. Teatras „Žiburys“ sulaukė Latvijos Limbažių mėgėjų teatro režisierės Intos Kalninios pasiūlymo suvaidinti Zanės Pamšės pjesę - linksmas scenas apie vyresnės kartos kaimo žmonių gyvenimą. Tad nuo metų pradžios režisierės Inta Kalninia ir Violeta Tuomaitė bei „Žiburio“ aktoriai ėmėsi darbo. Premjera sulaukė išskirtinio joniškiečių susidomėjimo – žiūrovų salė buvo pilnutėlė.
   „Burkuojantys balandėliai“ – šmaikštus ir gyvas pasakojimas apie penkių kaimo gyventojų santykius ir kasdienybę, jų reakcijas į modernėjantį pasaulį. Spektaklis primena jau nykstantį natūralų kaimo žmonių bendravimo modelį, kai svarbiausi gyvenimo įvykiai aptariami kartu dirbant ūkio darbus, prisimenant praeitį bei lyginant ją su dabartimi. Kaimo įsimylėjimai, vestuvės, mirtys gyvai aptariami prie nuolat ant krosnies verdančių puodų, tad gyvas kaimo žmonių gyvenimas apsupa žiūrovus ne tik vaizdais, replikomis bet ir natūralaus maisto kvapais. Spektaklis primygtinai rodo, ką šiandieninis žmogus jau praranda – natūralų bendravimo džiaugsmą, gyvą ryšį su šalia esančiu, savo paprastumu nepaprastus organiškus kaimo žmonių santykius. „Burkuojančiuose balandėliuose“ įdomius pjesės personažus sukūrė žiburiečiai Stanislava Berklovienė, Rolandas Ramonas, Stasė Tamulionė, Vidutė Petraitienė ir Donatas Benis. Spektaklio vizualumu rūpinosi dailininkė Lina Ripskytė. Premjeroje dalyvavo ir Limbažių mėgėjų teatro aktoriai, praeityje jau suvaidinę šią pjesę, o dabar žiūrovų teisėmis turėję progą palyginti, kaip personažus interpretuoja mūsų aktoriai. Po spektaklio netrūko ir ovacijų, ir gėlių, ir kitokio dėmesio „Žiburio“ aktoriams bei režisierėms. Tarptautinės teatro dienos proga Joniškio valdžia tradiciškai padovanojo didžiulį tortą, su premjera režisieres, aktorius sveikino Kultūros centro direktorė Gerda Norušaitienė. Premjeroje dalyvavo ir Baltijos šalių mėgėjų teatrų asociacijų bendro projekto vadovė Daina Kandevica.
   Spektaklis dar bus kartojamas Joniškio kultūros centro scenoje balandžio 21 d. Balandžio 22 d. jis bus suvaidintas ir Skaistgirio kultūros namuose vyksiančioje rajono mėgėjų teatrų šventėje „Spindulys“. Planuojama spektaklį parodyti ir gegužės 28 d. Panevėžio Paįstrio KC organizuojamame tarptautiniame mėgėjų teatrų festivalyje „Tiltai 2017“, taip pat liepos 3-8 d.  Limbažių XIV tarptautiniame mėgėjų teatrų festivalyje „SPĒLESPRIEKS“. Galiausiai „Burkuojantys balandėliai“ bus suvaidinti rugsėjo 15-17 d. Jūrmaloje vyksiančiame Baltijos šalių mėgėjų teatrų festivalyje „Baltijos rampa“.

Nuotraukos       
       
ARCHYVAS
NUORODOS