kolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvai
Žemaičių g. 14,  LT- 84143 Joniškis,
Tel. (8 426) 53475, faks. (8 426) 53475,
El. paštas:  jkckultura@gmail.com
Direktorė: Gerda Norušaitienė
bendraamziai     ziburys

Pristatyta piešinių ant stiklo paroda „Stiklo kalnas“


2017, kovo 20
  
Kovo 17 d. Joniškio kultūros centro II a. salėje pristatyta dailininkės Dalios Stalauskienės (Molėtai) autorinių piešinių ant stiklo paroda "Stiklo kalnas". Ryškiuose D. Stalauskienės autorinės, tik jai būdingos technikos, piešiniuose plyti savitas baltiškosios mitologijos vaizdinių ir mitinių siužetų kosmosas, kuriame atpažinsime pasaulio sutvėrimo mitą, gyvybės medį, paukščius, elnius, žirgus, žalčius, dangaus šviesulius… Juose senieji baltiškos kultūros vaizdiniai organiškai susipina ir su krikščioniškais motyvais. Pasak dailininkės, jos paveikslų gamtos motyvai atkeliauja iš prisiminimų apie tėviškės sodybą Žemaitijoje, kurioje užaugo – tarp mamos puoselėtų gėlynų, tėvelio numylėto sodo, kur ji pažino pačias gražiausias augmenijos formas. Autorę įkvepia ir dabarties buvimas gamtoje – žaliuojančioje, apsnigtoje, lyjančioje, žydinčioje, temstančioje… Gal todėl savo darbuose ji dažnai karūnuoja paukščius, žuvis, medžius ar lietų, nes, pasak autorės,  ne valdovai, o gamta yra tikrasis šio pasaulio karalius.
Šis menu virtęs gamtos pasaulis, nors medžiagiškumu trapus, bet sodrus spalvomis ir giliaminčiu turiniu, parodos pristatyme mums buvo atvertas  iki subtiliausių detalių. 
Parodos pristatymą pradėjo Joniškio kultūros centro jaunimo dainavimo studijos „ETC“ merginos, savo balsų darna džiuginusios ir renginiui baigiantis. Poezija ir vaizdingais pačios dailininkės Dalios Stalauskienės tekstais, kalbančiais apie kūrybinį įkvėpimą, jos parodą pristatė Joniškio kultūros centro direktorės pavaduotoja kultūrai Ilona Osipova. Jaukiai ir įtaigiai skambėjo mėgėjų teatro „Žiburys“ aktorės Vidutės Petraitienės deklamuojamos eilės. Dailininkė Dalia Stalauskienė detaliai aptarė parodoje eksponuojamų paveikslų techniką, teminius ciklus, papasakojo jų siužetus, sukūrimo istorijas, kokie įvykiai, mintys ar idėjos ją paskatino sukurti vieną ar kitą paveikslą. Be paveikslų, parodoje buvo eksponuoti ir vitražiniais stiklo dažais ištapyti indai, įvairiausiais raštais išdailintos šilko skaros, autoriniai dailininkės atvirukai. Tad buvo kur akis paganyti, apie ką pasikalbėti, o ir klausimų nestigo, juolab, kad parodos autorė – iškalbinga, dėmesinga kiekvienai smulkmenai kūrėja. Ir siurprizų būta. Parodos autorė sulaukė Joniškyje gyvenančios senos bičiulės tautodailininkės Ugnės Vaineikienės staigmenos. Kūrėjai padovanota sena plokštelė, kurioje ji, jauna mokinukė, dainuoja liaudies dainą kartu su savo krašto folkloro ansambliu. Šį įrašą išgirdome ir mes. Tad dar kartą įsitikinome, kad parodos autorė – visapusiškai gamtos apdovanota – skambaus balso, puikių dailės darbų bei vaizdingo teksto kūrėja.

Nuotraukos       
       
ARCHYVAS
NUORODOS