kolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvai
Žemaičių g. 14,  LT- 84143 Joniškis,
Tel. (8 426) 53475, faks. (8 426) 53475,
El. paštas:  jkultura@kmd.lt
Direktorė: Gerda Norušaitienė
bendraamziai     ziburys

Kūrybinga jaunuomenė  - Baltų vienybei


2012, rugsėjo 25
 
Artėjant rugsėjo 22-ajai, Saulės mūšio pergalės ir Baltų vienybės dienai, Joniškio kultūros centras savo krašto ir tautos istorijos sukaktį prasmingai paminėti pakvietė Joniškio mokyklų bendruomenes ir pavienius kūrėjus, surengdamas baltų ženklų kūrybos akciją. Į ją įsijungė Saulės pagrindinė mokykla, „Aušros“ gimnazija, Mato Slančiausko progimnazija, Joniškio žemės ūkio mokykla ir pats Kultūros centras. Saulės pagrindinė mokykla iš gamtinių medžiagų pagamino net du kūrinius – žaismingą „Sygliuką“ (4 B klasė) ir subtilią, jaukią šiaudinę „Saulę“ (Etnokultūros būrelis ), „Aušros“ gimnazija – dailius, pagonybe dvelkiančius žolynų kūrinius − „Saulės sūnų“ ir „Tekančią gyvybę“. Žemės ūkio mokykla sukūrė įstabų, spalvingą augalų ir žydinčių žolynų paukštį, nešantį saulę, Mato Slančiausko progimnazija – itin originalią, stilizuotą šiaudinę „Baltų vienybės ugnį“, saugomą žalčio. Netoliese įsikūrė ir Joniškio kultūros centro realistinis šiaudinis „Žemaitukas“ bei modernusis  „Šiaurės elnias“ (pastarojo autorius Egidijus Godliauskas).

Šalia šiaudinių arkliukų virtinės, įsikūrusios ant lauko estrados stogo, penkių baltiškųjų medžio aukurų, didžiulių žolynais apipintų verpsčių ir baltiškųjų ženklų, visi mokyklų sukurti kūriniai tapo bendra Saulės festivalio, skirto Saulės mūšio pergalei bei Baltų vienybės dienai atminti, scenografijos dalimi ir išskirtine renginio puošmena.
Ačiū visoms mokykloms, kurių jaunimas ir mokytojai yra ne tik kūrybingi, bet ir pilietiški savo krašto istorijos ir kultūros puoselėtojai.

DalytisARCHYVAS
NUORODOS