kolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvai
Žemaičių g. 14,  LT- 84143 Joniškis,
Tel. (8 426) 53475, faks. (8 426) 53475,
El. paštas:  jkultura@kmd.lt
Direktorė: Gerda Norušaitienė
bendraamziai     ziburys

Visų kelių sankirta – šventiniame Joniškyje


2012, liepos 12
 
   Tris dienas joniškiečius ir svečius džiuginusi Joniškio miesto šventė „Visi keliai veda į Joniškį“ nestokojo ryškių spalvų, muzikos ir šokių dinamikos bei smagių atrakcijų. Juolab, kad šventę savo pasirodymais praturtino ir  5-ųjų „TAFISA pasaulio sportas visiems“ žaidynių sportinių šokių šokėjai, akrobatai bei sportininkai iš Lietuvos ir užsienio.
Pirmąją šventės dieną, penktadienį, A. Raudonikio meno mokykloje susiburta į tradicinę literatų klubo „Audruvė“ literatūrinę popietę, kur pasidžiaugta naujausiomis literatų išleistomis knygomis, o ypač dar spaustuvės dažais kvepiančiu ketvirtuoju Joniškio krašto kūrybos almanachu „Audruvė“. Literatai už aktyvią literatūrinę ir kultūrinę veiklą kasmetinę klubo nominaciją „Viensparnis angelas“ įteikė literatui Jonui Ivanauskui.
  Ypač solidi ir iškilminga buvo Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dienai skirta Joniškio kultūros centro nominacijos „Esi tarnas, vadinas – karalius“ teikimo ceremonija, vykusi naujoje lauko estradoje. Nominacija – simbolinė karūnos statulėlė - jau antrus metus teikiama kultūros savanoriui, plušančiam jos labui ne vien iš pareigos, o iš troškimo pakeisti pasaulį, apginti kertines kultūros vertybes, atverti jų įvairovę ir grožį. Šiųmetinės nominacijos karūna vainikuotas humanitarinių mokslų daktaras, Šiaulių ir Klaipėdos universitetų istorijos srities lektorius, mokslininkas, istorikas, archeologas Ernestas Vasiliauskas. Jo kruopštaus darbo ir nuolatinių ieškojimų bei atradimų dėka turtėja Joniškio ir Žagarės – Žiemgalos krašto – istorija, pilnėja Joniškio istorijos ir kultūros muziejaus archeologiniai fondai, atkuriama pati seniausia mūsų krašto praeitis. Mokslininkas surado ir iš Švedijos archyvų parvežė Joniškiui seniausią 1703 m. miesto vaizdą, jo pastangų dėka Joniškis turi istorinę freską, vyko nemažai kraštą tiriančių ekspedicijų ir istorines žinias papildančių konferencijų, bendradarbiauta su literatais, jaunaisiais dailininkais, bibliotekininkais, muziejininkais, neformalios kultūros žmonėmis, drauge įvykdyta daug įsimintinų projektų.
   Valstybės dieną joniškiečiai grožėjosi kraštiečio dailininko Viktoro Žilinsko skulptūros ir tapybos paroda „Sugrįžimai“, kurios atidaryme skambėjo JKC folkloro ansamblio „Kupars“ dainos, parodos autoriaus poezija. Tradiciškai šventėje koncertą surengė ir nevyriausybinės organizacijos. Vieningai įsijungta į visos šalies tautos himno giedojimo tradiciją.
Išties nepaprastu reginiu joniškiečiams tapo Joniškio kultūros centro Jaunimo dainavimo studijos surengtas koncertas „Eurošou“, kuriame išgirdome ryškiausias įvairių šalių „Eurovizijos“ dainas. Šou praturtintas ekspresyviais šokėjų pasirodymais, ryškiais kostiumais, šviesos ir kitais efektais (žiūrėti vaizdo įrašą). Koncerto pabaigoje Joniškio savivaldybės mero pavaduotojas Gintaras Gadliauskas mero padėkos raštais apdovanojo aktyviausias koncertinių bei kultūrinių programų dalyves – solistes Violetą Lisovaitę, Aistę Tuminaitę ir Justiną Tamulytę. Jaunimas gėlėmis, plojimais ir skanduote „Ačiū, ačiū“ atsidėkojo ir studijos vadovei, JKC renginių organizatorei Dovilei Adomaitytei, taip pat dainavusiai koncerte.
   Tradicinis nakties koncertas Joniškio bažnyčioje, kuriame koncertavo klasikinės muzikos atlikėjai Kristina Zmailaitė ir Edmundas Seilius, sulaukė didžiulio dėmesio – Joniškio šventovėje nebuvo kur pėdos padėti.
Pagrindinę Miesto šventės dieną, šeštadienį, triukšmingai miestelėnus žadino baikeriai, puošnioje, atnaujintoje Žemaičių aikštėje masino spalvinga tradicinė amatininkų mugė, parke viliojo JKC vaikų ir jaunimo teatro „Bendraamžiai“ vaikams surengtos pramogos, batutai ir kitos atrakcijos.
Pagrindine miesto gatve nuvilnijo puošni ir gausi joniškiečių bei užsienio svečių eisena, lydima pučiamųjų orkestro „Tonas“. Joniškiu žygiavo ryškiaspalve atributika, vėliavomis, balionais, gėlėmis pasipuošę per 40 įvairių nevyriausybinių organizacijų, įmonių, kaimų bendruomenių, ugdymo įstaigų, politinių partijų atstovai. Eiseną paryškino ir gausus TAFISA atstovų būrys.
   Iškilmingai atidarant šventę užsienio svečiams padovanotas pagal jų šalių dalyvių „Eurovizijos“ dainas sukurtas šokio „miksas“. Tradiciškai apdovanoti Joniškio krašto gražiausių sodybų šeimininkai. Estradoje šėlo TAFISA programos „Gimnastika visiems“  šokėjai ir akrobatai. Tuo po pusiaudienio joniškiečius įtraukė Joniškio kultūros centro tarptautinis šiuolaikinių šokių festivalis. Savo pasirodymais žavėjo ne tik egzotiškų šalių iš Egipto, Irano, Kenijos bei Indonezijos šokėjai, bet ir svečiai iš Latvijos (Rygos ir Duobelės). Turėjo ką parodyti ir Joniškio šokėjai. Užsieniečiai ne tik demonstravo savo tautų šokius, bet ir mokė juos šokti publiką. Ypač įspūdingas buvo egiptiečio šokis su būgneliais ir begale ryškių sijonų. Indoneziečiai „papirko“ joniškiečius savo šokiu „počo počo“, kurį mielai visi šoko kartu.
Jaunimo koncerte „Kaip tik tie žmonės“ pasirodė ir žinomi iš Joniškio kilę atlikėjai, ir Joniškio KC bei kiti vietos jaunieji solistai. Dominavo jaunimo atliekamų dainų ir jų stilių įvairovė. Kultūros centre atidaryta solidi kraštiečio dailininko, Joniškio garbės piliečio Juozo Galkaus tapybos paroda, visuomenei pristatytos ir naujos medžio skulptūros, nuo šiol papuošiančios miesto parką. Didžiojoje salėje tarp Joniškio rajono ir Alūksnės krašto (Latvija) savivaldybių iškilminga ceremonija pasirašyta bendradarbiavimo sutartis. Tradiciniame šventinio vakaro koncerte išvydome impozantiškąjį Eduardą Gimenezą su grupe „4tango“. Temstant joniškiečius prie jau pamėgtos naujos estrados suvienijo grupės „The Puffs“, Justo Lapatinsko ir Manto atliekamos dainos, o vėliau 90-ųjų hitų diskoteka, fejerverkai...
   Paskutiniąją šventės dieną „Saulės“ pagrindinės mokyklos stadione itin domėtasi TAFISA šunų vikrumo varžybomis, o pusiaudienį tradicinėje  tam skirtoje trasoje – „automobilių-bulių“ kautynėmis.Nuotraukų galerija


Dalytis