kolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvai
Žemaičių g. 14,  LT- 84143 Joniškis,
Tel. (8 426) 53475, faks. (8 426) 53475,
El. paštas:  jkultura@kmd.lt
Direktorė: Gerda Norušaitienė
bendraamziai     ziburys

Jauniesiems kinomanams – Lietuvos kino įžymybių patirtis


2012, gegužės 3
 
  Balandžio 26 d. Joniškio kultūros centre jaunimas, susidomėjęs JKC projekto „Jaunųjų kinomanų judėjimas „Vaizdų tiltai“ (finansuotą LR Kultūros ministerijos Jaunųjų menininkų fondo) veikla, turėjo retą progą susitikti su Lietuvos kino meno įžymybėmis – dokumentinių filmų režisiere, scenariste, aktore, Lietuvos teatro ir muzikos akademijos docente Janina Lapinskaite ir ypač žinomu Lietuvos meninių filmų režisieriumi, taip pat dėstančiu studentams, Algimantu Puipa.
   Režisieriai jaunimui pasakojo apie dokumentinio ir meninio filmo kūrybos pasaulį, specifiką, skirtumus ir panašumus. Anot jų, dokumentika yra tai, ką sukūrė Dievas ir ką fiksuoja dokumentinio filmo režisierius, o vaidybiniame (meniniame) filme Dievu tampa pats režisierius. Nesyk pabrėžta, kad tapti vienokio ar kitokio kino režisieriumi neužtenka vien aukštosios mokyklos diplomo, nes bet kokia mokykla išmoko tik amato. Jei siekiama gero rezultato, režisieriaus patirtis kaupiama kasdien ir praktiškai. Geras filmo režisavimas didžia dalimi priklauso nuo režisieriaus asmenybės, pasaulėžiūros, kūrybiškumo, gebėjimo pastebėti gyvenimo detales ir vaizdžiai bei įtikinamai kalbėti vaizdais – „kino kalba“. Svečiai jaunimui demonstravo įvairius studentų darbus – dokumentinius filmukus, muzikos klipus, tuo pačiu pasakojo kaip sukurti filmą apie žmogų (filmą-portretą), kaip rašyti kino scenarijų bei kt. Įdomiausia susitikimo dalis – parodyta filmuota medžiaga apie tai, kaip buvo kuriamas paskutinysis Algimanto Puipos meninis filmas pagal J. Ivanauskaitės romaną „Miegančių drugelių tvirtovė“. Seminaro-susitikimo dalyviai pamatė tikrąjį kino kūrybos pasaulį – tai kas visada lieka už kadro.
   Susitikime demonstruota ir žaisminga, originali vaizdo pamoka jauniesiems kinomanams. Joje nemažai patarimų kaip kurti trumpus filmukus pateikė Londone dirbantis jaunas lietuvių režisierius-scenaristas Tadas Vidmantas, kuriantis vaidybinius, reklaminius filmus bei prodiusuojantis muzikinius klipus. T. Vidmantas pasisiūlė ir el. paštu teikti jauniesiems kinomanams patarimus, kaip originaliau ir įdomiau papasakoti savo kino istorijas.
   Šis seminaras-susitikimas buvo pirmasis projekto „Jaunųjų kinomanų judėjimas „Vaizdų tiltai“ etapas. Liepą planuojama surengti jaunųjų kinomanų filmų kūrimo stovyklą-kūrybines dirbtuves Jakiškių dvare, rugsėjį – sukurtų filmų peržiūrą ir geriausių filmų autorių apdovanojimus.
Jaunieji kinomanai su režisieriais J. Lapinskaitė ir A. PuipaKino režisieriai Janina Lapinskaitė ir Algimantas PuipaPo susitikimo


Dalytis