kolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvai
Žemaičių g. 14,  LT- 84143 Joniškis,
Tel. (8 426) 53475, faks. (8 426) 53475,
El. paštas:  jkultura@kmd.lt
Direktorė: Gerda Norušaitienė
bendraamziai     ziburys

Laisvės gynėjų diena – su patriotinės dainos kūrėjų dainomis


2012, sausio 16
 
  Sausio 13-osios, Laisvės gynėjų dienos, pusiaudienį joniškiečiai tradiciškai susibūrė prie Nepriklausomybės paminklo. Joniškio kultūros centro solisčių Violetos Lisovaitės ir Aistės Tuminaitės atliekamai dainai neliko abejingų. Sausio 13-osios istorinę reikšmę Lietuvai savo kalba prisiminė Joniškio r. savivaldybės meras G. Čepulis, pakvietęs joniškiečius pagerbti Sausio 13-osios aukas tylos minute. Gėles prie Nepriklausomybės paminklo padėjo Joniškio rajono savivaldybės vadovai, tarybos nariai, rajone veikiančių politinių partijų, įvairių organizacijų atstovai, moksleiviai.
    Vakarėjant susiburta aikštėje prie Savivaldybės. Netrūko Sausio 13-osios atmosferą primenančių akcentų – liepsnojo ugnies statinės, prie didžiulės tautinės vėliavos nusidriekė jaunimo atneštos atminimo žvakelės. Net ir trumpam įsisiautėjusi pūga suteikė renginiui istorinio simboliškumo. Tačiau šildė ne tik atviri ugnies „židiniai“, bet ir Joniškio rajono jaunimo sąjungos „Apskritasis stalas“ čia pat katile verdama gardi karšta arbata. Čia pat stovinčiuose stenduose jaunimas, o ir kitų kartų atstovai dalijosi mintimis apie laisvės ir aukos prasmę. Susirinkusius šildė ir JKC suaugusių teatro „Žiburys“ aktorės Vidutės Petraitienės skaitoma poeto J. Marcinkevičiaus poezija, Rajono savivaldybės tarybos nario, Sausio 13-osios įvykių Kaune liudininko Romualdo Franckaičio prisiminimai, jau minėtų JKC solisčių daina, Mato Slančiausko mokyklos šokėjų grupės pasirodymas.
    Svarbiausiu renginio akcentu tapo Joniškio kultūros centro organizuoto patriotinės dainos kūrybos konkurso „Lietuva – gyventi!“, skirto Sausio 13-ajai atminti, dalyvių koncertas ir apdovanojimai. Tą vakarą išgirdome net šešias naujas pavienių kūrėjų bei kūrybinių grupių sukurtas dainas. Smagu, kad į kūrybos konkursą įsijungė ne tik jaunimas, bet ir vyresnės kartos atstovai, ypač džiugino, jog dainos kurtos jungiant bendras mokyklų pajėgas – vadinasi Joniškio kultūros centras neapsiriko – kūryba įkvepia ne tik saviraiškai, bet ir vienybei. Girdėjome joniškietės, atstovavusios vyresniąją kartą, Almos Sriuogaitės sukurtą ir atliktą dainą „Gimtoji žemė“, ŽŪM ir Mato Slančiausko gimnazijos kūrybinės komandos sukurtą dainą, „Mano tėvynė“ (žodžiai Nijolės Vaičiulytės-Mykolaitienės, muzika − Virginijos Pučkuvienės), kurią atliko Aistė Tuminaitė ir muzikos autorė, dar vieną  tos pačios kūrybinės komandos sukurtą dainą „Žiemgala“, kurią atliko Virginija Pučkuvienė ir Valentinas Stulgis. Gražiai suskambėjo ir autorės bei atlikėjos Gintarės  Žabarauskaitės daina „Tu nebijok“, kūrėjos ir atlikėjos Justinos Tamulytės daina „Lietuva“ bei ŽŪM kūrybinės komandos (žodžiai N. Vaičiulytės -Mykolaitienės, muzika V. Mykolaičio) sukurta ir Jolitos Gubevičiūtės ir Vainiaus Mykolaičio atlikta daina „Lietuva, Lietuvėle...“.  Konkurso dalyvius vertinusi komisija (JKC direktorės pavaduotoja Ilona Osipova, kompozitorius, Joniškio meno mokyklos mokytojas Modestas Jukna, JKC chorvedys Vaidotas Grybas) išrinko geriausius, kurie JKC direktorės Gerdos Norušaitienės apdovanoti piniginėmis premijomis, diplomais ir gėlėmis. Pirmoji vieta skirta dainai „Mano tėvynė“, antroji – „Žiemgala“, trečioji − „Tu nebijok“. Visi kiti konkurso dalyviai už kūrybiškumą taip pat buvo apdovanoti padėkomis, suvenyrais ir gėlėmis. Atskira dovana apdovanota net trims dainoms tekstus sukūrusi literatė, Žemės ūkio mokyklos mokytoja Nijolė Vaičiulytė-Mykolaitienė. Prizus laureatams ir dalyviams įsteigė Joniškio rajono savivaldybės administracija, Joniškio kultūros centras bei verslininkai: Stasė Berklovienė, Edita Gaidjurgienė, Nerijus Plaščinskas ir Linas Vasiliauskas.
   Vėliau klausytasi jau gerai žinomų dainų, sukurtų šiai istorinei datai atminti, dainuotų JKC solistų. Neliko nuošaly ir Joniškio aktyviausios nevyriausybinės organizacijos – Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“, Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacijos, Lietuvos neįgaliųjų draugijos Joniškio skyrių nariai. Kartu su jaunimu būriuodamiesi prie ugnies dainomis išdainavo pagarbą tiems, kas kovėsi, kalėjo,  žuvo už Lietuvos laisvę.


Nuotraukų galerija

DalytisARCHYVAS
NUORODOS